Leergang erfprocesrecht: de legitieme portie, aanvaarding en verwerping nalatenschap

legitieme portie erfrecht advocaat

De advocaat van Reus Advocatuur is al lid van de VEAN (Vereniging Erfrecht Advocaten Nederland) en mag zich daarmee specialist in het erfrecht noemen, maar de advocaat zal altijd opleidingen en cursussen blijven volgen voor verdere specialisatie in het erfrecht.

Voor verdere verdieping in het procesrecht volgt erfrecht advocaat Femke de Reus de Leergang Erfprocesrecht. Deze leergang is een verdieping op het gebied van het erfrecht waarbij speciale aandacht is voor het procesrecht. Hierbij wordt tijdens 6 opleidingsdagen ingegaan op het erfrecht binnen het procesrecht.

De eerste dag van de leergang Erfprocesrecht zit er op!

Op dag 1 werd stil gestaan bij de procesrechtelijke aspecten van de aanvaarding en verwerping van de nalatenschap, alsmede de legitieme portie.

Een kleine selectie van de materie van deze dag:

  • Wanneer is er sprake van zuivere aanvaarding van de nalatenschap?
  • Is er na zuivere aanvaarding nog beneficiaire aanvaarding mogelijk? en zo ja op welke wijze?
  • Op welke stukken heeft de legitimaris recht? De legitimaris is de persoon die een beroep heeft gedaan op zijn legitieme portie.
  • Met welke procedure bij de rechter kunnen stukken worden opgevraagd voor het berekenen van de legitieme portie?